Tortas. Linksmybės Kepimo Fronte

Seniai seniai, kai dar žuvys dainavo ir medžiai lingavo, gyveno mergiotė kuriai teko užduotis iškepti tortą. Ir kaip tikroje pasakoje, šiai mergiotei, būtent trečią kartą, kuris sako nemeluoja, ir pavyko įvykdyti šią stebuklingą užduotį..

Taigi, vieną nuostabią dieną, didvyriškai nuspręndžiau kad atėjo laikas kepti tortą (Paaiškinimas: tortas – tai sudėtingas mistinis, didelių pastangų, jėgų, išminties ir miltuotų grindų reikalaujantis dalykas) ir su dideliu įkvėpimu plaikstėmės po parduotuvę beieškodami dar negirdėtų ir nematytų mistinių ingridientų.

-Torto kepimas. Kažkoks įtartinai keistas iš plaktuvo sklindantis kvapelis.. Šventan atsargumo, plaktuvas keliauja į šiukšlių dėžę, o kiaušinbaltymiai bandomi suplakti rankiniu būdu. Kitaip tariant, standžios masės nei kvapo. Ką gi, nors ir su baltymų skystuma, tešla sumaišyta ir pašauta skrusti. Jaučiuos tikra kepėja 🙂 Toliau, pertepimo makaliojimas. Va čia jau prasideda mistiniai, didžios išminties reikalaujantys dalykai. Želatina – 9 šaukšteliai. Atmatuojam. Ir .. skambinam pagalbos telefonu. Ir įtariu gerą patarimą sugadinam vandens kiekio patobulinimais, net keliais. Vistik, kaip tikras profesionalas, atlieku darbą iki galo, tai yra, tepu (skaityti – PILU) kremą ir dedu savo kūrinį pasišaldymui ir pralaukus parą tiesiog ‘džiūgauju’ savo papuoštu, varvančiu pro lėkštės šoną šedevru…

-Kaip tikra didvyrė, griebiu bėdą už ragų ir einam vėl vykdyti savo užduoties. Šį kartą jau aišku, jokios mistinės želatinos!! Nors klojant, lipdant ir kitaip bandant sujungti tešlą kepimo formoje kilo visokių minčių, pyragas/tortas gavosi visai su estetiniu vaizdeliu ir didžiu pasididžiavimo savimi šokiu 🙂 Tačiau, piktai raganai pamojus burtų lazdele, po poros valandų mano naujas šedevras tapo kietas kaip akmuo. Tad vardan pusamžių mūsų dantukų teko nurašyti ir šį bandymą.

20160415_143048

Akmeninis tortas/pyragas

-Apsikarščiusi visais įmanomais sėkmės kerais ir nauju plaktuvu, ir vėl kimbu į savo mistinę užduotį. Išdrįstu net stoti į kovą su nelemtąja želatina ir pergalingai nugaliu jos užkerėjimus. Kremą šį kartą tepu, tortą išdidžiai dedu į ledo karalystę ir einu sušokti mistinio pergalės šokio 🙂 Apart poros lengvai ateityje galimų pataisymų, mano šedevras buvo skaniai sukramsnotas.

Nuo šiol ir mūsų namučiuose bus galima paskanauti naminiu, šviežiu ir gaiviu tortuku 🙂

Bučkis Dručkis

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s