Londonas. Antras Dublis.

Sveiki, mano vardas – popierinė Onutė, esu priklausoma nuo knygų. O šis įrašėlis bus apie British Library (Britų Bibliotekėlė), popierinės Onutės rojų 🙂 Taigi, kaip ir įtariate, viskas ko dabar galite tikėtis tai mano liaupsių popieriui 🙂 Ką gi, jeigu dar turiu nors vieną porą akių, paskui mane.

Šie metai (ir pasisek tu man!) yra (tiksliau tariant, jau buvo 🙂 ) 800-tosios Magna Carta (lotyniškai Didžiojo Įstatymo) metinės. Teisybę pasakius, kas tas Magna Carta yra, nė žalio supratimo neturėjau iki mano numatyto apsilankymo British Library..

O buvo taip.. 1215 metais, nepatenkinti didėjančia karaliaus valdžia, tituluotieji iškilmingieji nusprendė kad atėjo laikas pokyčiams ir pasinaudoję nestabilia politine Anglijos situacija, ‘privertė’ karalių Jonuką (King John) pasirašyti Baronų Įstatus, kurie vėliau tapo žymiuoju Magna Carta – pirmuoju Anglijos Konstituciniu Aktu. Šiuo dokumentu buvo siekiama sumažinti karaliaus valdžią ir suteikti daugiau teisių ‘laisviesiems’vyrams, kurių kaip žinia viduramžio Anglijoje buvo mažuma. Nors po trijų mėnesių Magna Carta popiežiaus Nekaltojo (Innocent III) sprendimu buvo anuliuota, 1216 -taisiais, Didysis Įstatymas buvo pataisytas ir plačiai bandomas naudoti. Šis dokumentas taipogi įtakojo Amerikos Nepriklausomybės Deklaracijos įrašus. Istorijos pamoka baigta.

Tad, pirmutinė mano aplankyta vieta didžiojoje bibliotekoje ir buvo Magna Carta paroda, su tikruoju išlikusiu Didžiuoju Įstatymu ir visa su tuo susijusia atributika, įskaitant ir kažkokio kilmingojo batus, keletą rūbelių, daug to meto knygų ir raštų. Deja, dėl apsaugos nedrįsau pasidaryti jokios nuotrauklėlės 😦

Sekantis mano matytas ir patirtas grožis šioje bibliotekoje buvo visiškai nemokama paroda. O vargeli, iki dangiškosios palaimos man tetruko tik vienos vienintelės galimybės pačiupinėti vieną iš knygų ar dokumentų! Vistik keistuolė aš 🙂 Ne geri batai ar suknelės, o popierius man gyvenimo džiaugsmas 🙂 Ta proga su didžiausiu nerimu išdrįsau įamžinti porą knygelių. Pavyko nufotografuoti keletą, kuomet saugos sergėtojas pradėjo sukti vanago ratus aplink mano asmenybę. Juk ir kvailam broliui Jonui turėjo būti aišku kad paroda yra stebima gyvai kaip reikiant, tad turbūt ateityje išsirinkčiau pačią pačiausią knygelę vienai nuotraukytei.

Taigin ir kokių grožių aš pamačiau?? Ogi, Šekspyro, Leonardo da Vinčio ir Mikelangelo ranka rašytų rašinių ir laiškų. Daug nuostabiai surištų, apvilktų su neišpasakomai gražiais piešiniais knygų.

20150612_144205

Bet visgi, patį pačiausią siurprizą radau kelių laiškelių ir užrašų formoje. Įtariu kad niekam neįdomu, bet tiesiog nemoku apsakyti kokį mielą jausmą apturėjau pamačiusi ponaičio Thomas Wyatt (1503-1542) užrašų knygelę. Poetas su kuriuo gana dažnai susiduriau beskaitant apie karališkąją Tudor šeimyną.

20150612_142257

Tačiau Mary ir Elizabeth I Tudors, Henry VIII ir Anne Boleyn laiškai buvo tai ko tikrai nesitikėjau pamatyti!!!! Ir aišku kurių turinio dėl senosios anglų kalbos visiškai nesupratau!

Pabaigai, Karaliaus Biblioteka (King’s Library). Karaliaus George III kolekcija sudaryta iš 65,000 knygų ir 19,000 brošiūrų. Viskas, jau baigiu baigiu 🙂 linksma popierine gaidele sakau ate 🙂

KingsLibraryTower-thumb-465x335-31285 Nuotraukytė: Newyorker

Stipriai spaudžiu ranką ištvėrusiems mano tokią ilgą rašliavą 🙂

Bučkis dručkis xx

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s